Powiększanie i pomniejszanie puzzli

W prawym górnym rogu gry znajduje się suwak, który pozwala powiększać i oddalać elementy.

Nie mogę znaleźć puzzla

Na zgubione puzzle istnieją dwa sposoby - pierwszym jest włączenie ikony zarówki w prawym dolnym rogu, której efekt widoczny jest na filmiku poniżej. Drugim sposobem jest zmiana tła strony, która opisana jest w dalszej części.

Zmiana tła strony

Zmiana tła możliwa jest na podstronie z ustawieniami. Włączenie tej podstrony podczas gry, możliwe jest poprzez wciśnięcie ikony koła zębatego w prawym dolnym rogu.

Dźwięki w grze

W grze rozróżniamy trzy rodzaje dźwięków. Pierwszy z nich jest "wydawany" w momencie połączenia elementów. Drugi również podczas łączenia elementów, ale przez innych graczy. Ostatni dźwięk związany jest z pojawieniem się nowej wiadomości od graczy na czacie. Istnieje możliwość ich wyłączania/włączania w ustawieniach.

Blokowanie graczy

Blokowanie pozostałych graczy możliwe jest jedynie w przypadku, gdy jesteśmy administratorem danej gry. Kto nim zostaje? Pierwsza osoba, która dołączy do gry. W przypadku jej odejścia ze stołu funkcje administratora przejmuje następna osoba, która do niej dołączyła. Jeżeli jesteśmy administratorem gry, to ikonka w dolnym menu (prawy dolny róg), która przedstawia osobę jest podświetlona.

Wysyłanie gry znajomym

Do wysłania gry swoim znajomym wystarczy skopiować adres znajdujący się na pasku nawigacyjnym i im go wysłać lub ewentualnie podyktować. ;)

Powrót do gry

Wszystkie gry są zapisywane w naszej bazie danych. Jeżeli nie skończyłeś/aś układać danej gry, a chcesz do niej powrócić w przyszłości, to wystarczy zapisać lub zapamiętać adres znajdujący się na pasku. Przykład przechowywania przez nas gier (pierwsza na nowym serwerze rozegrana 24 sierpnia).

Menu gry

Menu gry widoczne jest w prawym dolnym rogu.

ukrycie menu do małego paska. Ponowne wciśnięcie powoduje jego odkrycie,

panel administratora (możliwość blokowania graczy),

podświetlanie ułożonych puzzli (opisane wyżej),

włączenie czatu gry,

przejście do ustawień gry.

Czat

Czat wyposażony jest w dodatkowe komendy, których użycie następuje poprzez wysłanie ich jako wiadomość. Przykłady komend:

@pomoc - lista dostępnych komend,

@czas - ile czasu mineło od powstania gry,

@gracze - lista aktualnych graczy.

Tworzenie nowej gry

Istnieją trzy sposoby tworzenia nowej gry. Pierwszy to wylosowanie zdjęcia lub jego wybór z naszej gotowej galerii. Następny to wybranie zdjęcia z naszych plików. Ostatni to wklejenie linka ze zdjęciem. Rozmiar puzzli zależny jest od rozdzielczości danego zdjęcia. Im wyższa rozdzielczość tym większych wymiarów puzzle możemy utworzyć.

Ktoś nie chce oddać puzzla?

W przypadku przetrzymywania elementów przez któregoś z graczy (dłużej niż 5 sekund w przeciągu ostatnich 10), możemy je "podebrać". Wystarczy złapać za taki "skradziony" element, a blokujący użytkownik zobaczy wokół niego czerwone podświetlenie (widoczne na poniższym filmiku). Dopóki podświetlenie jest widoczne u danego użytkownika, to nie może on poruszać danym elementem (kilka sekund od zablokowania).